Şekerbank ile HES projelerinin finansmanına ilişkin Kredi Sözleşmesi imzalandı. ...

 

BND Elektrik Üretim A.Ş.'nin sahip olduğu ve inşaatı devam etmekte olan "Üçgen-2 HES" ve "Üçgen HES" projelerinin finansmanında kullanılmak üzere, Şekerbank T.A.Ş. ile 11 milyon USD tutarındaki Proje Finansmanına ilişkin Kredi Sözleşmesi imzalanmış ve kredinin kullanımına başlanmıştır.

 

Bu hususa ilişkin olarak, Işıklar Enerji ve Yapı Holding (IEYHO) tarafından yapılan Özel Durum Açıklaması 13.08.2013 tarihinde KAP 'ta yayımlanmış olup, anılan açıklamaya aşağıdaki linkten ulaşılabilir.

http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgulari/bildirim-detayi.aspx?id=303682

 

"Üçgen–2 HES" ve "Üçgen HES" projelerinin inşaat, montaj ve testlerinin tamamlanarak elektrik üretime başlayacağı tarihe kadar yapılacak yatırım harcamalarının finansmanı amacıyla kullanılacak olan kredinin, 7.000.000 USD 'si "Üçgen-2 HES" ve 4.000.000 USD 'si"Üçgen HES" projesi için tahsis edilmiştir. Anılan krediler 10 yıl vadeli olup, sırasıyla 16 ay ve 19 ay anapara ödemesiz dönemler içermektedir. Dostlarımız,

2012 yılı Avrupanın krizlerle sarsıldığı, Afrika Baharının dünyayı sarstığı, yakın coğrafyamızda halen devam eden huzursuzluklarla son derece çetin bir yıl oldu. Işıklar Grubu şirketleri böyle zor bir yılı bile anlamlı ve ülke ortalamamızın üstünde bir büyüme ile kapattılar. Gerek ciro gerek karlılıklarımız grup genelinde 2011 yılının üstünde gerçekleşirken 2011’de başlattığımız yatırımlarımız da devam etti.

 

 

Yukarı Çık!
Anasayfaya dön