TİSK MİKROCERRAHİ VAKFI, YENİ YÖNETİMİNİ BELİRLEDİ!

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, yaptığı olağan mütevelli heyet toplantısıyla yeni yönetimini belirledi.

İş kazası geçiren işçilere ve Türkiye’de mikrocerrahinin gelişimine destek olmak amacıyla 1985 yılında kurulan TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, her yıl mikrocerrahi müdahale gerektiren yüzlerce işçiye umut ışığı oluyor. Geçtiğimiz yıl içinde işçi-işveren tarafında ve tıp dünyasında birçok destekte bulunan vakfınmütevelli heyet üyeleri, yaptığı olağan toplantıyla yeni yönetimini belirledi.

Yapılan toplantıda, vakfın yeni Mütevelli Heyet Başkanı TİSK İcra Kurulu Üyesi ,Işıklar Holding A.Ş. ve Kağıt İşveren Sendikası Başkanı Rıza Kutlu Işık olurken, Yönetim Kurulu Başkanı ise Necmettin Öztemir oldu.

İşveren sendikalarının temsilcilerinin de yer aldığı yeni yönetimde,Türkiye İşveren SendikalarıKonfederasyonu(TİSK) yönetim kurulu üyesi Sinan Abeş, Türkiye Kimya Petrol Lastik ve Plastik Sanayii İşverenleri Sendikası’ndan (KİPLAS) M.Feridun Uzunyol, Türkiye Tekstil Sanayii İşverenleri Sendikası’ndan (TTSİS) Başar Ay, Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası’ndan (MESS) Özgür Barut, Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikasından (İNTES) Barış Hatemoğlu ve Türkiye Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası’ndan da H.Serdar Şardan (ÇEİS) yer aldı.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Vakfın yeni Mütevelli Heyeti Başkanı Rıza Kutlu Işık ve Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Öztemir, yeni dönemde hem işçilere hem de doktorlara desteklerini sürdüreceklerini ve yeni dönemde iş kazası geçiren işçilere tıbbi yardımın yanı sıra, ailelerine ve başarılı çocuklarına da destek olacaklarını aktardı.

Geçtiğimiz yıl kamu hastanelerine yaptıkları cihaz yardımlarını hatırlatan Işık, bu tür tıbbi cihaz yardımlarının yeni dönemde de süreceğini ifade etti. Geçtiğimiz yıllarda 25 uzman doktorun yurt dışında mikrocerrahi eğitimi almak üzere gönderildiğini belirten Işık, bu yıl daha fazla doktora eğitim desteği sunmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

YÖNETİM KURULU(ASİL ÜYELER)

1. Necmettin ÖZTEMİR

2. M.Sinan ABEŞ (TİSK)

3. Mücahit ATMANOĞLU

4. Metin EMİROĞLU

5. Prof.Dr. Türker ÖZKAN

6. Hakan YILDIRIMOĞLU

7. M.Feridun UZUNYOL (KİPLAS)

8. Başar AY (TEKSTİL SENDİKASI)

9. Özgür BARUT (MESS)

10. Barış HAŞEMOĞLU(İNTES)

11. H.Serdar ŞARDAN (ÇEİS)

YÖNETİM KURULU(YEDEK ÜYELER)

1. Necati KURMEL

2. Püren KUNT (Toprak İşv.Sendika)

3. Saadet CEYLAN(KİPLAS)

DENETÇİLER (ASİL)

1. Nadir YÜRÜKTÜMEN (TEKSTİL)

2. Ayşe Gül İREN (KASİSEN)

DENETÇİLER (YEDEK)

1. Yusuf Can ÖZSAN

 

 

Işıklar Ambalaj'dan Kapasite Artışı

40 dan fazla ülkeye aktif satış yapan firmamızın ürünleri ve müşteri ilişkileri gerek yurtiçinde gerekse uluslararası piyasada memnuniyetle itibar görmektedir.

Çimento, Kireç, Yapı Kimyasalları, Kalsit, Un, Süt tozu, Kimya v.b. sektörler için Konya ili Çumra ilçesinde 37 yıldır endüstriyel kağıt torba üreten firmamız yeni bir üretim hattı ekleyerek ve atıl duran bir hattını da revizyonla devreye alarak %28.5 kapasite artışı yapmıştır.
Yeni üretim makinalarının eklenmesi ile kapasite artışımız aynı zamanda 45 kişilik istihdam artışı sağlayacaktır.

 

IŞIKLAR YAPI ÜRÜNLERİ BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR…

Işıklar İnşaat Malzemeleri A.Ş.Yönetim Kurulu aldığı kararla klinker pres, taban ve kaplama tuğla ürünlerine ve kendi Ar-Ge departmanı tarafından geliştirilerek geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen ve Çatı/Cephe dergisinden yılın duvar sistemi ödülünü alan ses ve ısı yalıtımında devrim niteliğindeki Eko Klinker 4.0 ürünlerine giderek artan talebi karşılayabilmek için atıl duran Tuğla Tünel Fırınlarından birini gerekli tadil ve otomasyon yatırımlarını yaparak ,Haziran ayında devreye almak için yatırımlara başlama kararı aldı. 95 kişilik ilave istihdam yaratılacak bu yatırımla üretim kapasitesi ikiye katlanacak ve karlılığa da olumlu etki yapması hedeflenmektedir.

 

Çemaş Döküm - Ford Otosan İşbirliği

Çemaş Genel Müdürü Hüseyin Özel’in konuyla ilgili verdiği izahatta; Çemaş Döküm’ün Ford Otosan la 2012 yıllarında başlayan işbirliği Çemaş Döküm’ün geçtiğimiz yıl tamamladığı tevsi yatırımları ve halen devam eden Cnc İşleme yatırımlarıyla sürekli gelişmektedir.2018 yılında eksoz manifoldu,kep,braket türü toplam 45 değişik parçayla Çemaş ın bütçelediği cirosunun içinde %12 lik bir paya ulaşması ve 2018 ilk yarısında almayı hedeflediğimiz Ford Q1 kalite belgesiyle Ford un dünya çapında önemli tedarikçilerinden olmayı hedeflemekteyiz. Yönetim kurulumuzun belirlediği hedef doğrultusunda ihracatımızın ciromuz içindeki payını %30 lardan % 50 ye çıkarmak için çalışmalarımız aralıksız sürüyor.

 

Sağlıklı Kentler Birliği’nden Çemaş A.Ş ‘ye Ödül

Sanayi tesislerinin çevre konusunda duyarlılığını arttırmak amacıyla iki yılda bir düzenlenen ve bu sene 40 tesisin ödüllendirildiği Sağlıklı Kentler Birliği 3. Çevreci Tesis Ödülleri töreninde Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in elinden Çemaş A.Ş adına ödülü Kalite Sistem Güvence Müdürü Mehmet Oktay aldı. Başkan Türel konuşmasında ‘’Sağlıklı Kentler Birliği’nin hedeflerinin en başında ,sağlıklı kentleşmeyle halkın sağlığını korumanın ötesinde sosyal ve çevresel açıdan kapsayıcılığı ve sürdürebilirliği başarmaktır. Faaliyet gösterdikleri şehre duyarlı ve çevreye karşı sorumluluk gösteren tüm şirketlere teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyorum ‘’dedi.

 

 

Işıklar Gurubunun Borsada işlem gören şirketlerinden Işıklar Enerji ve Yapı Holding A.Ş. ve Usaş Yatırımlar Holding A.Ş.’nin 14 Ağustos 2017 tarihinde yapılan Olağanüstü Genel Kurul Toplantılarında birleşme kararları onaylanmıştır.

Işıklar Holding A.Ş.'nin yönetiminde bulunduğu benzer faaliyet konularına sahip şirketlerin tek çatı altında toplanarak ölçek ekonomilerinden yararlanmaya yönelik sinerji yaratılması ve bu yolla stratejik planlama ve finansman imkanlarının etkin yönetiminin sağlanarak şirket büyümesinin sürdürülebilir kılınması amacıyla 2011 yılında uygulamaya koyduğu politikasının bir devamı olarak her ikisi de BİST’de işlem gören Işıklar Enerji ve Yatırım Holding A.Ş. ile Usaş Yatırımlar Holding A.Ş. ; 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’nun 136’ıncı maddesi ve birleşme ile ilgili diğer maddeleri, Kurumlar Vergisi Kanunu’nun 18, 19 ve 20’inci maddesi hükümleri, 6362 sayılı SPKn ve Sermaye Piyasası Kurulu’nun II-23-2 numaralı Birleşme ve Bölünme Tebliğ ve ilgili diğer mevzuat hükümleri çerçevesinde 31.12.2016 tarihli finansal raporlar esas alınarak bütün aktif ve pasifi ile kül halinde devralma yolu ile Işıklar Enerji ve Yapı Holding A.Ş. bünyesinde birleşme kararları her iki şirketin 14 Ağustos 2017 tarihinde yapılan Olağanüstü Genel Kurul Toplantılarında onaylanmıştır.

 

 

Arçelik’ den Çemaş’a Ödül

Şirketimiz tarafından geliştirilen “ Yüksek güçlü toz emiş fan motorlarında ve mikser motorlarında hız kontrol ünitesi kullanarak enerji sarfiyatını düşürme” projesi, Arçelik 2016 Enerji Özel Ödülüne layık görülmüştür. Ödül Arçelik yönetim kurulu üyesi Sn. Fatih Kemal EBİÇLİOĞLU tarafından 16.05.2017 tarihinde yapılan törenle Şirketimize takdim edilmiştir.

 

 

Odeabank ile Uzun Vadeli Kredi Sözleşmesi İmzalanması..

Işıklar Grubu şirketlerinden BND Elektrik A.Ş. ile Odeabank A.Ş. arasında 12-10-2015 tarihinde USD 19,000,000 nakit ve TL 1,500,000 gayri-nakit kredi sözleşmesi imzalanmıştır. Sözkonusu kredi paketiyle mevcut yatırımların daha avantajlı koşullarda re-finansmanı hedeflenmiştir. 16-10-2015 tarihinde nakit kısmı kullanılan kredi, 1 yılı ödemesiz toplam 10 yıl vadeli olup, firmanın gelecek 10 yıllık nakit akışıyla uyumlu, özel yapılandırılmış bir geri ödeme planına sahiptir. Gayri-nakdi kredi ise kamu-özel kuruluşlara hitaben düzenlenecek teminat mektupları için kullanılmıştır. İmzalanan kredi anlaşması, BND Elektrik’in güçlü finansal yapısının yanısıra Türk Bankacılık sektörünün şirketin geleceğine duyduğu güveni de yansıtmaktadır.

 

ÖZIŞIK İNŞAAT VE ENERJİ A.Ş. DSİ ADATEPE BARAJI SULAMASI 1. KISIM İNŞAATI PROJESİ SÖZLEŞMESİNİ İMZALADI…

25.08.2015 tarihinde Özışık İnşaat ve Enerji A.Ş.(%50 pilot ortak) ve İntekar Yapı Tur.Elekt.İnş.San.ve Tic. A.Ş. (%50 ortak) iş ortaklığıyla alınan projeye DSİ adına Proje ve İnşaat Dairesi Başkanı Kaya Yıldız, Özışık İnşaat ve Enerji A.Ş. adına Genel Müdür Bülent Çandır imza attı. Kahramanmaraş ili Afşin, Elbistan, Göksun ilçelerini kapsayan borulu sulama şebekesinin ve sanat yapılarının inşaatlarının teslim süresi, yer tesliminden itibaren 720 gün ve işin bedeli 244.558.321,48 TL’dir.

 

 

Hayri Ercan GÜRELLİ, 27 Nisan 2015 tarihinde , Işıklar Holding A.Ş bünyesinde CFO "Finans Koordinatörü" olarak göreve başlamıştır..

Boğaziçi Üniversitesi’nin İşletme bölümünde Lisans ve Türkiye Cumhuriyet Tarihi bölümünde Yüksek Lisans eğitimi alan Gürelli , Finansbank’da 20 yıl süren bankacılık kariyerinin ardından Banka Kombetare Tregtare Kosova ‘da Genel Müdürlük, Ekspo Faktoring de Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.. Gürelli evil ve 2 çocuk babasıdır.

 

Faruk Bostancı Enerji Piyasaları İşletme A.Ş (EPİAŞ) ‘ye Yönetim Kurulu Üyesi Olarak Atandı..

Işıklar Enerji ve Yapı Holding A.Ş. Sermaye Piyasası, Yatırımcı İlişkileri ve Kurumsal Yönetim Koordinatörü Sayın Faruk BOSTANCI, Işıklar Enerji ve Yapı Holding A.Ş.'nin iştiraki Global Elektrik Enerjisi Üretim A.Ş'nin kurucu ortakları arasında yer aldığı Enerji Piyasaları İşletme A.Ş. (EPİAŞ)'ye 18 Mart 2015 tarihinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmıştır.

 

ÇEMAŞ TEVSİ YATIRIMI DEVREYE ALINMIŞTIR.

Çemaş üretim kapasitesini % 75 arttıracak ve ürün yelpazesini büyüterek yeni pazarlara hitap edebileceği teşvik belgeli tevsi yatırımı tamamlanarak devreye alınmıştır.

 

Metal ergitme kapasitesini % 75 arttıracak olan 6 ton/saat kapasiteli, dubleks çalışan indüksiyon ocağının devreye alınmasından sonra, 900x750x300 ölçülerinde ve 7.600 ton/yıl kapasitede tam otomatik yatay kalıplama hattı da devreye alınmıştır..Çemaş parça üretim kapasitesini % 75 arttıracak olan yeni hat ile yapılabilecek parça büyüklüğü de 80 Kg’dan 200 Kg’a yükselecektir.

 

Yatırımın tamamlayıcı unsurları olan Otomatik döküm arabası,Vibrasyonlu ocak şarj arabası da devreye alınmıştır.

 

Bu yatırım sayesinde Çemaş mevcut müşterilerinin daha büyük ebatlı parçalarını da yapabilir duruma gelmektedir.Ayrıca yüksek hassasiyetli kalıplamadan dolayı ürün kalitesi de artmış olacaktır.

 

 

Işıklar Enerji ve Yapı Holding iştiraki BND Elektrik Üretim A.Ş. tarafından Kahramanmaraş ili, Andırın ilçesinde yapımı tamamlanan “Üçgen Reg. Ve HES” in Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından yapılan Geçici Kabulü 07.11.2014 tarihinde tamamlanarak, tesis işletmeye alınmıştır.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) tarafından verilen verilen EÜ/1575-5/1144 Üretim Lisans numaralı, toplam 3,388 MWe kurulu güce sahip olan “Üçgen Reg. Ve HES” projesinde sırasıyla TEDAŞ/AKEDAŞ , DSİ ve son olarak T.C. Enerji Bakanlığı tarafından yapılan Geçici Kabulleri tamamlanmıştır. Böylece, yapımına Temmuz 2012 ayında başlanan “Üçgen HES”te tüm yasal prosedürün tamamlanmasıyla, ticari olarak elektrik üretimi ve satışına başlanmıştır.

 

Üçgen Reg. Ve HES” in Proje hizmetleri EN-SU Mühendislik tarafından sağlanmış, Hidromekanik ekipmanları Avusturyalı Gugler GmbH, Elektrik ve Otomasyonu Konelsis Ticaret ve Sanayi A.Ş. tarafından tedarik edilmiş, tüm inşaat işleri ve türbin, generatör ve hidromekanik montaj işleri anahtar teslimi Özışık İnşaat ve Enerji A.Ş. tarafından yapılmıştır .

 

Birleşme Sonrası Işıklar Enerji ve Yapı Holding A.Ş.’nde Yeni Atamalar.

Işıklar Grubu Şirketlerinden BİST’de işlem gören ve Holding şeklinde örgütlenmiş aynı faaliyet konusuna sahip iki Şirketi Işıklar Enerji ve Yapı Holding A.Ş. ile Işıklar Yatırım Holding A.Ş.’nin Işıklar Enerji ve Yapı Holding A.Ş. bünyesinde birleşme işlemi tamamlanmıştır.

 

Birleşme sonrası Işıklar Yatırım Holding bünyesinde görev yapan Sn. Sırrı Gökçen Odyak Şirket Genel Müdürlüğü’ne , Sn. Ahmet Lütfi Göktuğ Mali İşler Müdürlüğü’ne atanmıştır.

 

Sn. Sırrı Gökçen Odyak İzmir doğumludur. Liseyi West Chester High School (A.B.D.) da bitirmiştir. 1970 yılında University of Strathclyde (İskoçya)’dan Gemi İnşa Mühendisi olarak mezun olmuştur. 1974 yılında katıldığı IŞIKLAR Grubunda mühendislikten başlayıp, üst kademe yöneticiliğe uzanan bir kariyer yapmıştır. IŞIKLAR Grubunun çeşitli şirketlerinde Yönetim Kurulu üyeliği görevini yapan Sn. Sırrı Gökçen Odyak, en son olarak Işıklar Yatırım Holding A.Ş. Genel Müdürlüğü görevini yürütmüştür.

 

Sn. Ahmet Lütfi Göktuğ İstanbul doğumludur. Orta öğrenimini 1976 yılında Bakırköy Lisesi’nde tamamladıktan sonra, 1981 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun olmuştur. 1986-2003 yılları arasında çeşitli şirketlerde Mali İşler Müdürlüğü görevlerinde bulunduktan sonra 2003 yılında Işıklar Grubu şirketlerinden Işıklar İnşaat Malzemeleri Sanayi ve Ticaret A .Ş. ‘de Mali işler Müdürü olarak göreve başlayan Sn.Ahmet Lütfi Göktuğ 03.12.2007 tarihinden itibaren Işıklar Yatırım Holding A.Ş.’ de Mali İşler Müdürlüğü görevini yürütmüştür.

 

Yönetim Kurulu Başkanı Sn Rıza Kutlu Işık, bugüne kadar verdikleri hizmetlerden dolayı Işıklar Enerji ve Yapı Holding Genel Müdürü Sn.Serdar Nuri Eser'e ve Mali İşler Müdürü Sn. Dilek Bodur'a teşekkür ettiğini belirterek yeni organizasyonun hayırlı ve başarılı olmasını dilemiştir.

 

Birleşme sonrası oluşan yeni yapı ile Işıklar Grubunun başta enerji, inşaat, ambalaj ve döküm şirketleri olmak üzere tüm şirketleri tek çatı altında toplandığını belirten Sn. Rıza Kutlu Işık, yeni yapının Grubun günümüz rekabet koşullarında karar almasını kolaylaştıracağını , operasyonların daha yalın bir hale geleceğini, finansal kaynakların daha verimli kullanılmasına olanak tanıyacağını ve kurumsal yönetim uygulamaların daha etkin bir işleyişe kavuşmuş olacağını ifade etmiştir.

 

IŞIKLAR GRUBU BİST’deki ŞİRKETLERİNİ BİRLEŞTİRİYOR

Işıklar Holding yönetiminde bulunduğu şirketlerin tek çatı altında toplayarak ölçek ekonomilerinden yararlanmaya yönelik sinerji yaratılması ve bu yolla stratejik planlama ve finansman imkanlarının etkin yönetiminin sağlanarak şirket büyümesinin sürdürülebilir kılınması  amacıyla; 2011 yılında başladığı grup içinde birleştirme yoluna gitme stratejisine bir yenisi daha ekledi.

 

Bu kapsamda BİST’de işlem gören ve Holding şeklinde örgütlenmiş aynı faaliyet konusuna sahip iki Şirketini Işıklar Enerji ve Yapı Holding A.Ş. ile Işıklar Yatırım Holding A.Ş.’yi, Işıklar Enerji ve Yapı Holding A.Ş. bünyesinde Işıklar Yatırım  Holding A.Ş’yi   bütün aktifi ve pasifi ile kül halinde devralmak suretiyle  31.12.2013 tarihli bilançolarla  birleştirilmesine. ilişkin olarak  SPK’dan gerekli onayı  almış bulunuyor. 

 

Birleşmeye taraf her iki Şirketinde halka açık olması nedeniyle  yatırımcıların herhangi mağduriyet yaşamaması amacıyla SPK Mevzuatın uygun olarak Şirketlerin birleşme işleminin onaylanacağı Genel Kurullar da “ayrılma hakkı” kullandırılmasına olanak sağlanıyor.

 

Bu birleşme sonucunda  özellikle grubun finansman imkanlarının genişleyeceği ayrıca her iki şirketin ortakları ile yatımcılar için farklı sektörlerde faaliyet gösteren şirketlerinde bir araya gelmesi ile daha spesifik Holding yapısından gerçek anlamada Grubu temsil eden bir yapıya geçilmiş olunacak. Bu yeni yapıda Işıklar Grubunun başta  enerji, inşaat,  ambalaj ve döküm şirketleri olmak üzere tüm şirketleri tek şirket altında yer almış olacaktır. Bu yeni yapı hem mevcut ortaklar hem de yeni yatırımcılar açısından risklerin dağıldığı seçeneklerin arttığı bir konuma gelecek.  

 

Grubun farklı sektörde faaliyet gösteren şirketlerin tek bir şirket altında toplanması  ağırlıklı tek faaliyete bağlı olma durumunda özellikle dönemsel dalgalanmalardan kaynaklanan riskleri elimine edilmesini sağlayarak Şirket’i daha istikrarlı bir mali ve yönetsel yapıya  kavuşturacağı düşünülmektedir. Bu birleşme ile rekabet koşullarında karar almak kolaylaşacak, operasyonlar daha yalın bir hale gelecek, finansal kaynaklaınr daha verimli kullanılmasına olanak tanınacak, yeni yatırımcılar kazanılarak, kurumsal yönetim uygulamaları daha etkin bir işleyişe kavuşmuş olacaktır. 

 

““Üçgen-2 Reg. Ve HES” ETKB Geçici Kabulü tamamlanarak, işletmeye alındı. (Devamı..)

Işıklar Enerji ve Yapı Holding iştiraki BND Elektrik Üretim A.Ş. tarafından Ordu ili, Kabadüz ilçesinde yapımı tamamlanan “Üçgen-2 Reg. Ve HES” in Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından yapılan geçici kabulü 17.07.2014 tarihinde tamamlanarak, tesis işletmeye alınmıştır. Proje çalışmaları EN-SU Mühendislik Ltd. Şti. tarafından yapılan “Üçgen-2 Reg. Ve HES” in, Hidromekanik ekipmanları Avusturyalı Köessler GmbH, Elektrik ve Otomasyonu Siemens Ticaret ve Sanayi A.Ş. tarafından tedarik edilmiş, tüm inşaat işleri ve türbin, jeneratör ve hidromekanik montaj işleri anahtar teslimi Özışık İnşaat ve Enerji A.Ş. tarafından yapılmıştır.

 

“BND Yönetim Kurulu yapımı tamamlanan ve işletmeye alınmak üzere olan “Üçgen-2 Reg. ve HES” projesinde incelemelerde bulundu. (Devamı..)

 

Üçgen Reg. ve HES Projesinde Elektromekanik ve Hidromekanik Ekipmanların montaj işlerine başlanmıştır.

Üçgen Reg. ve HES Projesinde Elektromekanik ve Hidromekanik Ekipmanların montaj işlerine başlanmıştır: Geçtiğimiz günlerde imalatı tamamlanan Hidromekanik & Elektromekanik ekipmanlar fabrika kabul testlerinin yapılmasının ardından proje sahasına sevkiyatı yapılmıştır. Montaj ekipleri süpervizörler nezaretinde çalışmalarına başlamıştır. Hızla devam eden inşaat ve montaj işlerinin tamamlanması ve tesisin nihai çevre düzenlenmesinin yapılmasıyla birlikte, tesisin planlanan devreye alınma tarihi Haziran 2014 olarak öngörülmektedir.

 

Işıklar Grubu BİST’deki Şirketlerinin 2013 Yılı Faaliyetlerinden Memnun!(21.03.2014) (Devamı..)

 

TİSK 25.GENEL KURULU YAPILDI.

"2013 yılı Aralık ayı’nda 25.si düzenlenen, Türkiye İşveren Sendikaları Genel Kurulu seçimleri sonucunda, Işıklar Holding A.Ş. ve Kağıt İşveren Sendikası yönetim Kurulu Başkanı Rıza Kutlu Işık Kağıt İşveren Sendikasını temsilen TİSK Yönetim Kurulu’na seçilmiştir. Yönetim Kurulu Başkanlığına 4 .kez seçilen Tuğrul Kudatkobilik yaptığı açıklama da ‘’Türk Sanayii’nin yeni bir atılım yapma mecburiyetinde olduğu bir devrede TİSK çok genç ve dinamik bir Yönetim Kurulu’na kavuşmuştur..TİSK olarak yeni dönemde hedefimiz ülkemizi orta gelir tuzağından çıkarmak için büyük bir sanayi hamlesi yapmaktır.’’dedi. ’’

 

Üçgen-2 Reg. ve HES Projesinde Elektromekanik ve Hidromekanik Ekipmanların montaj işlerine başlanmıştır.

"Üçgen-2 Reg. ve HES Projesinde Elektromekanik ve Hidromekanik Ekipmanların montaj işlerine başlanmıştır: Geçtiğimiz günlerde imalatı tamamlanan Hidromekanik & Elektromekanik ekipmanlar fabrika kabul testlerinin yapılmasının ardından Proje Sahasına sevkiyatı yapılmıştır. Montaj ekipleri süpervizörler nezaretinde çalışmalarına başlamıştır. Hızla devam eden montaj işlerinin ve tesisin nihai çevre düzenlenmesinin tamamlanması ile birlikte tesisin planlanan devreye alınma tarihi Mayıs 2014 olarak öngörülmektedir."

 

Şekerbank ile HES projelerinin finansmanına ilişkin Kredi Sözleşmesi imzalandı. (Devamı..)

BND Elektrik Üretim A.Ş.'nin sahip olduğu ve inşaatı devam etmekte olan "Üçgen-2 HES" ve "Üçgen HES" projelerinin finansmanında kullanılmak üzere, Şekerbank T.A.Ş. ile 11 milyon USD tutarındaki Proje Finansmanına ilişkin Kredi Sözleşmesi imzalanmış ve kredinin kullanımına başlanmıştır.

 

JCR Eurasia Rating, Işıklar Yatırım Holding A.Ş'yi konsolide yapısı içerisinde derecelendirerek.(Devamı..)

JCR Eurasia Rating, Işıklar Yatırım Holding A.Ş'yi konsolide yapısı içerisinde derecelendirerek Uzun Vadeli Ulusal Notu'nu 'BBB (Trk)' Kısa vadeli görünümünü ise 'Pozitif' olarak belirledi.

 

Işıklar Holding A.Ş. Başkanı ve CEO'su Sn. Rıza Kutlu Işık'ın Yeni Yıl Mesajı.(Devamı..)

Işıklar Holding A.Ş. Başkanı ve CEO 'su Sn. Rıza Kutlu Işık'ın Yeni Y ıl Mesajı.

 

“JCB Yönetim Kurulu Başkanı Sır Anthony Bamford ve Işıklar Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Kutlu Işık,
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e misafir oldu.”
(Devamı..)

17 - 19 Temmuz tarihleri arasında Türkiye’yi ziyarete gelen JCB’nin sahibi ve Yönetim Kurulu Başkanı Sir Anthony Bamford ziyaretinin
son gününde  Işıklar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Kutlu Işık, SİF İş Makinaları ortakları STFA ve Işıklar Holding üst düzey yöneticileri
ve JCB üst düzey yöneticileri ile birlikte, İstanbul Tarabya’daki Huber Köşkü’nde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından kabul edildi.

Yukarı Çık!
Anasayfaya dön